Wyświetlanie jednego wyniku

przemyslawska logo lacarter

Przemysławka

Produkcję wody kolońskiej Przemysławka rozpoczął się w 1919 roku w Poznaniu, Henryk Żak. Jej historia czyni ją jedyną polską wodą kolońską cieszącą się tak długą tradycją i uznaniem. Dedykowana mężczyznom ceniącym sobie subtelną elegancję. Kojarzona jest z klasyką fryzjerstwa męskiego. Jest kosmetykiem o lekkim świeżym zapachu.

Fabryka Perfumów, Kosmetyków i Przetworów Chemicznych Henryka Żaka pierwotnie ulokowana była przy Starym Rynku 44 w Poznaniu. Fabryka zmieniała swoją lokalizację wiele razy m.in. z powodu szybkiego rozwju, popytu czy okresu wojennego. Produkty Henryka Żaka cieszyły się wielkim zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale również eksportowane były do Ameryki, Chin, Indii, Egiptu, Palestyny czy kolonii afrykańskich.

Od 1998 roku, wszelkie prawa do technologii, receptury i marki Przemysławka zostały wykupione przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne Synteza z Poznania. Obecnie Halina Sybilska, współpracuje z firmą Synteza i dba o właściwą recepturę wody kolońskiej Przemysławka.

Brak w magazynie