Zaznaj przygody z kosmetykami marki Bivouak

Marka Bivouak

Szukając nowości do sklepu LaCarter natknąłem się na francuską markę z kosmetykami dla mężczyzn Bivouak. Wzbudziła we mnie dość duże zainteresowanie, gdyż ich produkty są ekologiczne i bazują na naturalnych surowcach. Z reguły wybieram kosmetyki eco, ze względu na ich świetne właściwości dla włosów, brody, twarzy czy skóry. A więc mam pewność, że są zdrowe, mam małe szanse na pojawienie się problemów dermatologicznych i uczuleń, a ich działanie będzie prawdziwe i przyniosą same korzyści. Francuska firma specjalizuje się właśnie w tego typu produktach, więc postanowiłem je przetestować.

Na początek napiszę kilka informacji o marce, aby ją Wam przybliżyć, a później wspomnę w paru słowach o ich produktach, które moim zdaniem są godne polecenia.

Historia Bivouak

Założycielem firmy Bivouak jest Corentin Letort. Rodak z Bretanii, który po rozpoczęciu kariery biznesowej w branży IT w Paryżu, zapragnął ucieczki do natury i aktywności na świeżym powietrzu. Podróż ta była inspiracją do stworzenia marki z kosmetykami przeznaczonymi dla pewnych siebie mężczyzn, „należących” do dzikiej przyrody.

Jego projekt został zrealizowany w 2015 roku, a markę nazwano Bivouak, co oznacza w języku polskim biwak. Muszę przyznać, że kampania i promocja firmy świetnie komponuje się z tą nazwą, co można zauważyć na ich stronie internetowej i zdjęciach. Firmę założono w Paryżu, ale rok później w lipcu została przeniesiona do Bordeaux w południowo-zachodniej Francji, często nazywanej francuską Kalifornią, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego.

Produkcja kosmetyków Bivouak

Opracowanie receptury i ręczna produkcja kosmetyków odbywa się przy pomocy doświadczonych francuskich rzemieślników w warsztacie położony na wsi w regionie Val-de-Loire. W procesie wytwarzania kosmetyków wykorzystywane są ekologiczne i aktywne składniki, pochodzące z lokalnego regionu. Firma Bivouak również podjęła się samodzielnej hodowli i produkcji surowców na okolicznych polach.

Dzięki ich działaniom i wartością jakie wyznają czyli: natura, autentyczność, kunszt i szacunek dla środowiska osiągnęli swój cel. Zostały stworzone kosmetyki dla mężczyzn  w 100 % ekologiczne, pozbawione produktów syntetycznych, petrochemicznych, konserwantów, GMO, a także perfumów i barwników.  Obowiązkowo wszystkie produkty są przebadane laboratoryjnie, bez testów na zwierzętach.  Ich bezpieczeństwo i ochrona jest najważniejsza. Natomiast użyte do sprzedaży opakowania są biodegradowalne lub w 100% nadające się do recyklingu.

Działalność i osiągnięcia

Cała gama produktów marki Bivouak została nagrodzona nagrodą Slow Cosmétique, będącą francuskim wyróżnieniem promującym inteligentne, ekologiczne i uczciwe produkty. Z tej okazji każdego roku firma przekazuje 1 % swoich obrotów stowarzyszeniom, których misją jest ochrona środowiska poprzez ruch One Percent For The Planet! Ta niezależna organizacja wyróżnia wszystkie firmy z „czystymi” i naturalnymi recepturami i rozsądnym marketingiem.

Bivouak również zachęca do przemyślanych i świadomych wyborów, oraz do zakupu zdrowych kosmetyków i ekologicznych opakowań. Brawa im za to!

Kosmetyki dla prawdziwego mężczyzny

Wątek ten rozpocznę od zapachu, który jest charakterystyczny i wyrazisty. Jest inspirowany świeżym, dzikim lasem i rzeczywiście, po otwarciu produktu to było moje pierwsze skojarzenie.

Zapach jest oparty na olejku z owoców jałowca i olejku z cedru atlaskiego i właśnie te dwa komponenty dają mu dziką siłę. Można wyczuć również aromat żywicy oraz cytrusa czyli olejku z bergamotki, co nadaje kosmetyką świeżego akcentu.

Bivouak w swojej ofercie posiada m. in: nawilżający i odżywczy olejek do brody Bivouak, balsam do brody Bivouak, dzięki któremu Twój zarost nabierze kształtu. Jak również oczyszczająco-odbudowujący szampon do brody Bivouak, krem do golenia Bivouak i regenerujący żel do mycia twarzy Bivouak, a także kartacz z włosia dzika w wersji mini Bivouak. Wszystkie te produkty wraz z opisem składu znajdziecie w sklepie LaCarter. Zachęcam do umieszczenia opinii, ponieważ jestem ciekaw Waszej oceny.

Kosmetyki Bivouak
Kosmetyki Bivouak

Formuła kosmetyków Bivouak jest tak opracowana, aby dbała o skórę wszystkich gentlemanów i ​​spełniała potrzeby nawet tych, którzy są właścicielami wrażliwej cery. Pielęgnuje również włosy polepszając ich kondycję, oraz dba o środowisko. Produkty zapewniają nawilżenie, odżywienie i komfort mężczyzną niezależnie od tego czy posiadają brodę czy nie. Dlatego w ofercie Bivouak każdy znajdzie coś dla siebie, tym bardziej miłośnicy leśnego zapachu.

Jeśli pragniesz znaleźć się w centrum dzikiej przyrody i odkryć siebie, koniecznie sięgnij po pielęgnujące kosmetyki francuskiej marki Bivouak.